Profhilo

Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe kwasu hialuronowego

Nagrodzona w 2015  r. przez Francuski AMEC za innowacyjność, absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. Profhilo® to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych kwasu hialuronowego. Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling Profhilo® to innowacyjna koncepcja zabiegów odmładzających. Jest to produkt stanowiący jednocześnie wypełniacz i biorewitalizator. Połączenie hybrydowe wyselekcjonowanych cząstek L-HA o stężeniu 32mg + H-HA o stężeniu 32mg, daje bardzo bezpieczny produkt o najwyższym stężeniu aż 64mg w jednej dawce. Hybryda wykazuje nowy poziom integracji w tkance i biozgodnośćPowolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia cząsteczki HA wygładzają zmarszczki, liftingują skórę, nadając skórze utracony efekt sprężystości.

Kolejnym innowacyjnym elementem terapii Profhilo® jest technika podania (BAP)

BAP Technika (Beauty Aesthetic Points) to pięć specjalnie opracowanych punktów iniekcji na twarzy, które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji.Zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i nadaje odpowiedni efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy.

W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi, w odstępie 30 dni.

W niektórych przypadkach przy bardzo złym stanie skóry zalecane jest wykonanie dodatkowo jednego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu. Efekty utrzymują się najczęściej około 12 – 18 miesięcy.

Przeciwskazania

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • choroby nowotworowe