Cellular Matrix®

wyjątkowe połączenie osocza bogatopłytkowego oraz kwasu hialuronowego.

Zabieg Regeneris, w którym wykorzystuje się własną krew, został wykonany na całym świecie już ponad 20 milionów razy, jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych Dlaczego? Ponieważ żadne laboratorium na świecie, nie jest w stanie skomponować tak bogatego w naturalne składniki i dobrze przyswajanego przez ludzki organizm koktajlu. A co wyniknie z opatentowanego połączenia dobrze znanego zabiegu Regeneris z kwasem hialuronowym? Nowy zestaw Cellular Matrix®.

Cellular Matrix® to efekt wieloletniej pracy lekarzy, biotechnologów i inżynierów tkankowych z szwajcarskiego Laboratorium RegenLab, którzy po stworzeniu i opatentowaniu zestawów Regen ACR (znanych jako zabieg Regeneris,) udoskonalili technologię, wzbogacając dobrze znane zestawy o 2% nieusieciowany kwas hialuronowy.
Cellular Matrix® jest pierwszym w Polsce – zarejestrowanym produktem medycznym, dzięki któremu można uzyskać wzajemnie uzupełniające się działaniem, połączenie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym.

Zawarty w próbówce kwas hialuronowy, działa jak matryca do odbudowy komórek skóry i powoduje jej nawilżenie i odżywienie. Pomaga także w syntezie proteoglikanów. Osocze bogatopłytkowe, dodatkowo pobudza okoliczne fibroblasty do podziałów oraz syntezy kolagenu, dostarcza skórze, poza tak cennymi płytkami krwi, także sole mineralne, witaminy A,D,E, K, hormony czy kwasy tłuszczowe.
Dodatkowo kwas hialuronowy tworzy dla osocza bogatopłytkowego swoiste rusztowanie – trójwymiarową, przyjazną komórkom strukturę, która jest w szybkim tempie kolonizowana przez fibroblasty, trombocytom i czynniki wzrostu, które produkują składniki macierzy pozakomórkowej i sprzyjają uporządkowanemu odtwarzaniu tkanek wszystkich warstw skóry. Cellular Matrix® wydłuża czas działania płytek krwi i uwalniania czynników wzrostu do skóry właściwej.

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • choroby nowotworowe